Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Salát z quinoa s falafelem

Quinoa salát s falafelem

Serving 4 porce
Trvání 25 MIN
Náročnost Snadný

Složení

1 balení Garden Gourmet Falafel
200 g kuskusu
100 g baby špenátu
1 jarní cibulka
100 g granátového jablka
trochu šťávy z granátového jablka
4 lžíce extra panenského olivového oleje
1 lžíce koření harissa
1 lžíce citronové šťávy
čerstvá máta
sůl a pepř
Zkopírovat ingredience
ingredience zkopírovány!

Quinoa salát s falafelem

Salát nemusí být jenom nudná nakrájená zelenina a zálivka. Připravili jsme si pro vás recept na salát inspirovaný orientem, který vás zasytí a uspokojí, i když si hlídáte štíhlou linii. Hlavní roli v něm hrají kuskus a Garden Gourmet Falafel, doplněné o výbornou čerstvou zeleninu, granátové jablko o voňavé bylinky. Kuskus je oblíbená potravina, která je běžná v severoafrické kuchyni a také v kuchyni blízkého východu. Tou je inspirovaný i náš recept. Kuskus kupodivu není ani zrno ani luštěnina, jak si mnozí mohou myslet. Kuskus je forma těstoviny vyrobené ze suché směsi krupice a vody. Stejně jako rýže na sebe může vázat nejrůznější chutě, ať už sladkou nebo slanou, a tím se stává velmi oblíbenou surovinou. Díky své schopnosti vstřebat velké množství vody, a tím navýšit svůj objem, je kuskus také skvělým pomocníkem při hubnutí. Tento salát je ideální pro lehkou večeři, chutný oběd nebo kdykoli, když chcete jídlo sdílet s přáteli. Vyhrňte si rukávy, jdeme na to!

Příprava

1. KROK

Nejprve do nevařeného kuskusu vmíchejte několik lžic olivového oleje. Následně si připravte kuskus: Do mísy nasypejte 2 díly kuskusu. V rychlovarné konvici dejte vařit jeden díl vody. kuskus zalijte vroucí vodou a přiklopte pokličkou nebo folií a nechte 5 minut odstát. Víko či fólii odstraňte a na závěr kuskus pročechráte vidličkou, aby se nelepil k sobě.
Tip: Zkuste kuskus připravit v co nejširší nádobě, třeba v pečící míse nebo na menším pečícím plechu. Proč? Kuskus tak nebude ve spodu slepený a nahoře nedodělaný. Vyzkoušejte obě varianty, jak v hluboké míse, tak s více rozprostřenou variantou a uvidíte, která vám bude více vyhovovat a chutnat.

2. KROK

Jarní cibulku umyjte a nakrájejte na tenká kolečka. Pokrájejte také několik lístků máty. Kuskus dochuťte citronovou šťávou, šťávou z granátového jablka, solí a pepřem. Promíchejte s jarní cibulkou, mátou, baby špenátem a semínky granátového jablka.

3. KROK

Smícháním koření harissa, šťávy z granátového jablka, citronové šťávy a olivového oleje si připravte zálivku.

4. KROK

Garden Gourmet Falafel připravte podle pokynů na obalu. Jednotlivé kuličky položte navrch salátu a následně vše pokapejte dresinkem. Salát můžete ještě ozdobit nakrájenou jarní cibulkou a mátou.

Nutriční hodnoty

REFERENČNÍ HODNOTY

Per Serving

Sacharidy
53.7 gramů
Energie
404.8 Kiloklorie
Tuky
15.3 gramů
Protein
10.7 gramů
Tento recept je připravený s