Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

MÁTE OTÁZKY? MÁME ODPOVĚDI!

Kitchen Hygiene

Jak mohu nejlépe skladovat produkty Garden Gourmet?

Produkty by měly být přepravovány a skladovány v souladu s požadavky na etiketě až do jejich připravenosti.

Jak připravit pokrmy v nejlepším prostředí pro vaření?

 1. Před zahájením vaření otřete / připravte povrchy: Čištění prostředí pro vaření je důležité, protože pomáhá odstranit veškeré nečistoty nebo bakterie, které mohou být přítomny na povrchu kuchyňské desky, stolů nebo kuchyňských spotřebičů.  

   

 2. Před vařením si umyjte ruce: Vaše ruce přicházejí do styku s mnoha povrchy a mohou snadno hromadit bakterie a mikroby. Umyjte si ruce, než začnete vařit teplou vodou a mýdlem po dobu nejméně 20 sekund. 

   

 3. Uchovávejte výrobek v původním uzavřeném obalu, dokud nezačnete vařit: to udrží výrobek v chráněné atmosféře a připravený k vaření! 

   

 4. Nezapomeňte zkontrolovat datum expirace, než začnete vařit, a konzumujte pouze  produkty, jejichž platnost nevypršela. 

   

 5. Uchovávejte obal pro referenci při vaření , abyste se mohli kdykoli podívat na pokyny na obalu a správně výrobek připravit. 

   

 6. Různé druhy potravin vyžadují různé způsoby přípravy. Proto je důležité dodržovat pokyny pro vaření uvedené na obalu, abyste zajistili, že jídlo uvaříte správně. Podívejte se na naše webové stránky, abyste viděli ideální výsledek vaření s produktem. 

   

 7. Nesdílejte nádobí mezi syrovým masem, drůbežím, mořskými plody, vejci a dalšími druhy potravin: Použití jiného prkénka a nože pro syrové maso, drůbež a mořské plody může zabránit křížové kontaminaci s jinými potravinami, jako je zelenina. 

   

 8. Připravte produkt Garden Gourmet samostatně: Chcete-li zajistit, že naše produkty bezpečně uvaříte k dokonalosti, je nejlepší je připravit v samostatné pánvi podle pokynů pro přípravu na obalu a poté je začlenit do svého lahodného výtvoru.

   

 9. Neohřívejte zbytky více než jednou a konzumujte během jednoho dne: Zbytky by měly být uchovávány v chladničce a řádně ohřívány, aby bylo zajištěno, že jsou bezpečné k jídlu.

Mohu připravit produkt pomocí jiné metody přípravy?

Chcete-li zajistit, aby byl výrobek bezpečně připraven k dokonalosti a aby byla zachována celistvost jeho chuti a struktury, postupujte podle uvedených pokynů pro přípravu.

Mohu jíst svůj produkt po uplynutí doby použitelnosti?

Ne, výrobek byste neměli jíst po uplynutí doby použitelnosti. 

Produkty

Kde mohu zakoupit produkty Garden Gourmet?

Produkty Garden Gourmet můžete zakoupit ve vybraných obchodech: Kaufland, Tesco, Globus, Billa, Makro, rohlik.czkosik.cz a LIDL na omezenou dobu.

Jsou produkty Garden Gourmet veganské?

Některé ano. Na obalu produktu i zde na webu jsou vegetariánské a veganské produkty označené příslušným symbolem. Najít je mezi produkty na tomto webu můžete také použitím vyhledávacího filtru, který vám zobrazí pouze nabídku veganských produktů.

Jsou produkty Garden Gourmet bezlepkové?

Receptura některých našich produktů lepek neobsahuje. Je však nutno zmínit, že stopy lepku může obsahovat jakýkoli z našich produktů – bohužel není možné úplně oddělit výrobu bezlepkových produktů od těch, které lepek obsahují.

Jsou produkty Garden Gourmet vhodné pro děti?

Ano, jsou vhodné pro děti starší než 1 rok. Pro menší miminka vhodné nejsou – takto malé děti mohou být alergické na sóju nebo mít potíže s trávením bílkovin, které  v našich produktech používáme. Naše produkty také obsahují špetku soli, což pro miminka vhodné není.

Jak dlouho po otevření obalu mohu produkty Garden Gourmet konzumovat?

Pokud produkt v otevřeném obalu odložíte do chladničky (kde není vyšší teplota než 7 °C), můžete si je bez obav vychutnat i druhý až třetí den po otevření. Ne však po datu spotřeby, které je uvedeno na obalu.

Jak si mohu produkty Garden Gourmet připravovat?

Na obalech našich produktů vždy najdete vhodné způsoby a přibližnou dobu přípravy. Většinu našich pochoutek si můžete připravit v troubě, na pánvi nebo v mikrovlnce a některé jsou dokonce vhodné i na gril.

Jsou produkty Garden Gourmet vhodné na gril?

Produkty Garden Gourmet Sensational Burger a Klobása jsou pro přípravu na grilu vhodné. Dodá jim to právě tu skvělou chuť, kterou na grilovaném jídle všichni milujeme. Podívejte se na postup a dobu přípravy, které jsou uvedeny na obalu. Nezapomeňte však, že doba přípravy do velké míry závisí na typu daného grilu, a tak raději neodbíhejte a užijte si pohled na to, jak se to pěkně dělá.

Mohu produkty Garden Gourmet zamrazovat?

Nemůžeme vám to doporučit. Velmi nám zleží na tom, aby naše produkty byly co nejchutnější, a v případě těch zamrazených vám nemůžeme slíbit, že zůstane zachována jejich chuť a vzhled.

Jsou produkty Garden Gourmet organické?

Bohužel ne. Vzhledem k dostupnosti a ceně organické sóji by organické produkty Garden Gourmet nebylo možné nabízet za takovou cenu, aby si je mohl dovolit každý.

Kde se produkty Garden Gourmet vyrábí?

Nově založená továrna Garden Gourmet Surčin v Srbsku, druhý specializovaný výrobní závod v Evropě vedle stávající továrny v Krupce v České republice, umožní interní výrobu téměř celého portfolia. To otevírá nové příležitosti pro dodávání chutných a výživných rostlinných inovací a oblíbených produktů pro spotřebitele.

Z čeho sa produkty Garden Gourmet vyrábí?

Většina našich produktů obsahuje sóju a pšeničné proteiny. Používáme také rozmanitou kombinaci zeleniny, luštěnin a obilovin. V našich receptech mají důležité místo i nejrůznější bylinky a koření.

Proč používáte sóju?

Sójový protein používáme proto, že jde o tzv. úplnou bílkovinu. To znamená, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které si naše tělo nedokáže vytvořit, a tak potřebuje přijmout je ze stravy. Navíc, sójová bílkovina se velmi snadno tráví.

Jakým způsobem ve vašich produktech zpracováváte sóju?

Používáme geneticky nemodifikovaný (ne GM) texturovaný sójový protein (TSP). TSP se získává ze sóji, která je zbavena tuku, je uvařená pod tlakem a poté je usušena. Tento proces dodá sóji vláknitou texturu, která vypadá téměř jako maso. Sám o sobě TSP nemá prakticky žádnou chuť. To z něj dělá velmi zajímavou bílkovinnou ingredienci – přidáním koření a bylinek můžeme vytvořit velmi chutný a výživný produkt.

Odkud je sója, kterou používáte v produktech Garden Gourmet?

50 % sóji v našich produktech pochází ze Srbska a zbývajících 50 % je z USA. Naším cílem do budoucna je používat exkluzivně pouze sóju z Evropy.

Získáváte sóju do svých produktů udržitelným způsobem?

Všichni dodavatelé Garden Gourmet podstupují kontrolu naší mateřské společnosti Nestlé podle tzv. Responsible Sourcing Standard (Standardy zodpovědného získávání surovin). Všichni naši dodavatelé, včetně pěstitelů a obchodníků se sójou, musí splňovat tyto požadavky, jakož i dodržovat lidská práva a zajistit, aby veškeré suroviny, které pocházejí ze zalesněných částí země, nevedly k jejímu odlesňování.

Navíc je Nestlé členem iniciativy Round Table on Responsible Soy (Za kulatým stolem o odpovědné sóji) – aktivity více stran, jejímž cílem je dialog o produkci sóji tak, aby byla ekonomicky výhodná, sociálně spravedlivá a přátelská k životnímu prostředí.

Je sója ve vašich produktech nějak geneticky modifikovaná (GM)?

Není, používáme pouze geneticky nemodifikovanou sóju, která má zachovanou identitu. Označení "zachovaná identita" zaručuje, že identita geneticky nemodifikované sóji je zachována v celém dodavatelském řetězci.

Jsou produkty Garden Gourmet obohacené o vitamíny B12 a železo?

Nejsou. Většina našich spotřebitelů jsou flexitariáni, kteří obvykle mají dostatečný příjem železa a vitamínu B12 díky své pestré stravě. Železo se přirozeně nachází v pečivu a celozrnných výrobcích, v luštěninách, ořechách, ovoci a zelenině – jako například v brokolici, cuketě, šruše, čínském zelí, čekance, mangoldu apod. Vitamin B12 se zase nachází v živočišných jídlech, jako například v kuřatech, rybách a v nízkotučných mléčných výrobcích. Znamená to, že vegetariáni a vegani jsou vystaveni vyššímu riziku nedostatku vitamínu B12, vitamínu D a železa. Pokud vůbec nekonzumujete živočišná jídla, měli byste se poradit se svým lékařem, který vám může doporučit výživové doplňky stravy.

Co je metylcelulóza a proč ji používate v některých vašich produktech?

Methylcelulosa je vláknina rostlinného původu, kterou v některých našich produktech používáme namísto vajec. Malé množství methylcelulosy pomáhá smíchat všechny ingredience dohromady a zároveň udržet tuhost a šťavnatost našich produktů. Methylcelulosa je naprosto bezpečná ke konzumaci.

Chtěl/a bych používat produkty Garden Gourmet v mé restauraci, jak na to?

Značka Garden Gourmet má širokou nabídku produktů, které jsou ve větším/gastro balení, aby si vybral opravdu každý zákazník. Kompletní řadu produktů najdete na stránkách: Garden Gourmet Nestle Professional. Pokud máte zájem o rostlinné výrobky a chcete je zařadit do vašeho menu, určitě se obraťte na obchodní reprezentanty Nestlé Professional, kontakt na ně najdete zde: Kontakt

Nutrition

Co je to Nutriční skóre, kterým označujete vaše produkty?

Nutriční skóre je barevné označení, které rozřazuje jídla a nápoje do kategorií podle jejich výživového profilu na stupnici od A (zdravější) po E (méně zdravé). Potraviny s obsahem ořechů, ovoce, zeleniny, zdravých vláken a proteinů získají lepší hodnocení. Na druhé straně jídla a nápoje s vysokým obsahem cukrů, soli a nasycených tuků, jakož i ty s vysoký obsahem kalorií získají skóre nižší.

Naše produkty označujeme tímto skóre proto, abyste se mohli snáze rozhodnout, která jídla jsou pro vás ideální z hlediska nutričního obsahu. Většina našich produktů již nyní spadá do kategorií A a B. A přece se stále snažíme zlepšovat jejich nutriční vlastnosti a zároveň zachovat stejně skvělou chuť.

SUSTAINABILITY

Proč používate plastové obaly?

Protože se nám zatím nepodařilo najít lepší alternativu, která by dokázala zaručit, že naše produkty budou dostatečně chráněny až do momentu, kdy se ocitnou na vašem talíři. Je to důležité nejen z hlediska bezpečnosti a zachování skvělé chuti – kvalitní balení také pomáhá minimalizovat potravinový odpad, který představuje vážný ekologický problém.

Zároveň se však nechceme spokojit s používáním plastů, a proto spolu s naší mateřskou společností Nestlé a Institutem obalových vědpracujeme na nalezení ekologičtější alternativy.

Jsou vaše obaly recyklovatelné?

Ano, pokud je vhodíte do správných kontejnerů na recyklovaný odpad, dočkají se druhé šance. U našich chlazených produktů je třeba odhodit spodní plastový obal a horní fólii do odpadu s plastem a papírový návlek do odpadu s tříděným papírem. Pokud jde o naše mražené produkty, které prodáváme v severských zemích, je třeba odhodit krabičku do papíru a sáček do plastu.

Naše obaly jsou navrženy tak, aby bylo co nejjednodušší recyklovat je a aby tak mohli žít i druhý život:

 • z běžných zelených plastů přecházíme na bezbarvé, protože obarvené plasty mají nižší hodnotu při recyklaci
 • plastových materiálů je mnoho, my jsme však zvolili polypropylen (PP), protože země, kde prodáváme naše produkty, jsou lépe připraveny na recyklaci tohoto materiálu
 • papírové návleky a kartonové krabičky našich produktů jsou vyrobeny ze dřeva pocházejícího z udržitelných lesů v Evropě

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?