Udělejte pro sebe i planetu něco dobrého s našimi veggie pochoutkami

What's new

Chcete si vychutnávat dobré jídlo, ale nezanechat stopy na planetě? Leden je měsíc předsevzetí, ale také veganství, a to je skvělá příležitost, jak začít. Bez ohledu na to, zda jste #vegetarian nebo #cokolitarian, tento měsíc můžete být i #planetarian. Zapojte se do našich výzev a stravujte se tak, abyste potěšili své zdraví i planetu.

Připravili jsme si pro vás 4 lednové výzvy, ve kterých vám ukážeme, že se můžete najíst zároveň zdravě i chutně

Jak na to?

1. Stáhněte si jednoduchý lednový checklist – zde na stránce nebo v highlights na našem instagramovém profilu @gardengourmetcz.

Pokud jste na mobilu tak dlouze podržte obrázek checklistu a poté ho uložte.

2. Odškrtávejte si výzvy, do kterých se zapojíte.

3. Nahrajte si checklist na Instagram stories, označte @gardengourmetcz, a jste ve hře. Nezapomeňte si účet nastavit jako veřejný, abychom označení viděli. 😊 

Kompletní pravidla soutěže najdete TADY

Výzva 1: Bez masa a beze stopy #flexitarian

Věděli jste, že náš veggie burger po sobě zanechává o 75 % méně uhlíkové stopy než klasický burger? A přitom chutná stejně dobře. Jezte v duchu #veganuary a vyzkoušejte si v průběhu ledna naše veggie dobroty.

Výzva 2: Lokálně a beze stopy #lokaltarian

Nákupy lokálních surovin jsou výhrou na všech frontách – získáte čerstvější ingredience, podpoříte lokální produkci a snížíte svou uhlíkovou stopu. Tak šup, skočte tento týden na trh, zavařte to konzervantům a zavařte si radši s čerstvou zeleninou.

Výzva 3: Bez plýtvání a beze stopy #neplytarian

Neplýtváním pomůžete své peněžence a ušetříte i prostor v ledničce. Tak nakupujte s rozumem a jen tolik, kolik opravdu spotřebujete.

Výzva 4: Bez igelitky a beze stopy #ekotarian

Igelitky už se nenosí, ne že by šustění a loga supermarketů nebyly v módě, ale proč si pro vaše nákupy neobstarat praktičtější, trvanlivější a stylovější tašku?

Vyzkoušejte všechny dobroty, které zmizí beze stopy