Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
9785be85a403998a7c96b670784c6ee7_190722_GG_Mince_Mexican_Chili_liggend_TC.jpg

Senzační chilli sin carne

Serving 4 porce
Trvání 30 MIN
Náročnost středně pokročilí

Složení

2 balení Garden Gourmet Sensational mleté
1 avokádo
1 cibule
1 stroužek česneku
1 červená paprika
4 lžičky mexického koření chilli con carne
2 plechovky krájených rajčat
1 plechovka červených fazolí
1 svazek čerstvého koriandru
1 malá plechovka kukuřice
1 limetka
1 chilli paprička
1 balení tortilla chipsů
125 ml crème fraiche nebo zakysané smetany
olivový olej (na smažení)
Zkopírovat ingredience
ingredience zkopírovány!

Senzační chilli sin carne

Mexická kuchyně je plná pestrých chutí a vyznačuje se svým vřelým přístupem ke street foodu. Díky tomu si můžete většinu mexických specialit dopřát zcela bez příboru, nebo nanejvýš s lžící. Výjimkou není ani vegetariánské chili sin carne, které sice neobsahuje maso, ale zato plno zeleniny, luštěnin a hlavně mexických bylinek. A ačkoliv se jedná o chili, můžete ho snadno nechat jemné a o pikantnosti nechat rozhodnout samotné stolovníky.

Příprava

1. KROK

Cibuli a česnek oloupejte a nakrájejte. Nakrájejte na kousky také papriku. Vše společně osmažte na rozpáleném oleji. Pravidelně míchejte, aby se žádná ze surovin nepřipálila. Jakmile začne cibule sklovatět, přejděte k dalšímu kroku.

2. KROK

Přidejte „Senzační mleté“, mexické bylinky a za stálého míchání opékejte. Přidejte po několika minutách i rajčata nakrájená na kostičky a nechte je 10 minut pomalu dusit. Pokud se nám zdá směs příliš hustá, můžeme přidat trochu vody nebo zeleninového vývaru.

3. KROK

Přidejte fazole a zahřívejte celou směs ještě dalších 5 minut. Ideálně nechte chili krátce probublat těsně kolem bodu varu.

4. KROK

Připravené chilli sin carne podávejte ve velké míse. Další misky potom naplťe kysanou smetanou, nakládanou kukuřicí, tortilla chipsy, nakrájenou chilli papričkou, avokádem a čerstvým koriandrem. Takto si každý může připravit své vlastní chili.

Jako příloha postačí tortilla chipsy, ale kromě nich můžete podávat i ohřáté kukuřičné nebo pšeničné tortilly. Pokud chcete sytější jídlo, uvařte jako přílohu rýži. Tu můžete v míse před podáváním smíchat třeba s konzervovanou kukuřicí nebo hráškem.

Tips

Kulinářské tipy

Mexická kořenící směs
Mexickou kořenící směs si můžete připravit smícháním bylinek a koření jako je například sušený česnek, koriandr, sladká nebo ostrá červená paprika, oregáno, mletý římský kmín, sušená cibule, černý pepř a sůl.
Nutriční hodnoty

REFERENČNÍ HODNOTY

Per Serving

Sacharidy
95.8 gramů
Energie
764.6 Kiloklorie
Tuky
24.3 gramů
Protein
46 gramů