Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pórkové kari s veggie kuličkami

Serving 2 porce
Trvání 20 MIN
Náročnost Snadný

Složení

1 balení Garden Gourmet Veggie kuličky
4 lžičky zelené kari pasty
400 ml kokosového mléka
2 ks pórku
100 g rýže
Zkopírovat ingredience
ingredience zkopírovány!

Pórkové kari s veggie kuličkami

Pokud máte chuť se na chvíli přemístit do jihovýchodní Asie a nechce se vám strávit den v letadle, tak pro vás máme ten nejjednodušší způsob, jak na to. Uvařte si s námi pórkové kari s veggie kuličkami! Kombinace chuti koriandru, chilli a kokosu vás transponuje do Thajska hned po prvním soustu. Druhů kari past a jídel, která z nich můžete uvařit je nepřeberné množství. Zelené kari je však právem jedno z těch nejznámějších a nejoblíbenějších. Na jeho přípravě není nic složitého, proto by měl každý ostřílený kuchař či kuchařka mít v záloze recept se svojí oblíbenou verzí tohoto pokrmu. Svěží zelená barva tohoto kari pochází z listů koriandru, listů citrusovníku a bazalky. Mezi dalšími ingrediencemi v kari pastě najdeme samozřejmě zelené chilli papričky, stejně tak jako citronovou trávu, česnek, galangal a šalotku. Pálivost závisí na fantazii a preferenci kuchaře, není však složité upravit poměr pasty a kokosového mléka, aby chuť omáčky vyhovovala milovníkům pálivých jídel, či naopak omáčku mlékem zjemnit. Tento recept na vegetariánské kari zaručeně provoní každou kuchyni. Navíc je jeho příprava jednoduchá a rychlá – za půl hodiny můžete servírovat. Recept je tak ideální jako rychlý oběd, večeře nebo třeba pohoštění pro přátele. Připravte se, jdeme na to!

Příprava

1. KROK

Pórek důkladně omyjte a nakrájejte na kroužky. V pánvi nebo woku rozehřejte olej, přidáme pórek a nechte 10 minut dusit na mírném ohni.

2. KROK

Do pánve jemně vmíchejte kokosové mléko a zelenou kari pastu, vše důkladně promíchejte, aby v omáčce nevznikly žádné hrudky.

3. KROK

Jedno balení Garden Gourmet Veggie kuliček připravte podle pokynů na obalu a vložte je do omáčky.

4. KROK

Vše společně vařte několik minut na mírném ohni a ihned podáváme. A co k tomu? Pórkové kari můžete podávat samozřejmě také s rýží!

Nutriční hodnoty

REFERENČNÍ HODNOTY

Per Serving

Sacharidy
80.9 gramů
Energie
548.5 Kiloklorie
Tuky
11.7 gramů
Protein
38.8 gramů