Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
362dabb577db5237ac35fbe7327da7e1_180124_Simply_Mince_-Superveg_Bolognaise.jpg

Boloňské špagety

Serving 6
Trvání 45 MIN
Náročnost Snadný
ZAKOUPIT

Složení

1 balení Garden Gourmet Sensational mleté
2 velké mrkve
1 řapíkatý celer
200 g hub
800 g krájených rajčat v plechovce
1 velká cibule
3 stroužky česneku
2 lžíce rajčatového pyré
muškátový oříšek
2 lžíce olivového oleje
čerstvě mletý černý pepř
50 g strouhaného italského sýra nebo veganské alternativy
pár lístků čerstvé bazalky
Zkopírovat ingredience
ingredience zkopírovány!

Boloňské špagety

Kdo by neměl rád tuhle nesmrtelnou italskou klasiku, která zasytí a uspokojí každého milovníka těstovin? Pokud se, stejně jako my, nemůžete této dobroty nabažit, ale občas byste to rádi zkusili bez masa, nechte se inspirovat naším receptem. Vegetariánské boloňské špagety jsou rychlé, jednoduché na přípravu a zaručeně potěší nejen pastafariany. Šťavnatá rajčatová omáčka, vůně dlouho tažené zeleniny a především vynikající chuť Garden Gourmet Sensational mletého – to je Itálie na veggie způsob. Buon Appetito!

Příprava

1. KROK

Rozehřejte pánev s olejem a smažte najemno nasekanou zeleninu (cibuli, mrkev, celer, česnek a houby) po dobu 5-10 minut, dokud vše nezměkne. Přidejte zbývající přísady kromě veggie mletého a vařte 15-20 minut, dokud rajčatová omáčka nezhoustne. Můžete přidat i pár čerstvých rajčátek, aby byla omáčka pěkně šťavnatá.

2. KROK

Těstoviny vložte do velkého hrnce s vroucí vodou a vařte podle pokynů na obalu. Slijte vodu, ale nechte si 3-4 lžíce vody ze špaget na vaření. Proč? Snažíme, aby bylo vaření podle našich receptů úsporné a bez plýtvání, a proto vodu ze špaget ještě využijeme.

3. KROK

Mezitím vmíchejte veggie mleté do rajčatové omáčky a vařte 3-4 minuty. A teď přichází čas na náš no waste trik – podle potřeby přidejte trochu vody z těstovin, kterou jste si schovali v předchozím kroku.

4. KROK

Boloňské špagety podávejte se strouhaným sýrem a bazalkou. Vyberte si takovou verzi špaget, která vám vyhovuje. Vyzkoušejte třeba celozrnné, cuketové nebo třeba z tempehu. Můžete samozřejmě použít také zcela jinou variantu těstovin. K vegetariánské boloňské omáčce se bude skvěle hodit třeba penne, tortiglioni, fusilli nebo farfalle.

Nutriční hodnoty

REFERENČNÍ HODNOTY

Per Serving

Sacharidy
19.8 gramů
Energie
209.9 Kiloklorie
Tuky
10.3 gramů
Protein
12.1 gramů